شاید تضمین کردن پیروزی در جنگ اقتصادی کاری غیر ممکن باشد شاید این تضمین فقط از یک مجنون و دیوانه سر بزند .

اصلا تضمین کردن و ضمانت کردن هر چیزی توسط بشر غیر ممکن می باشد چون عمر او دست خودش نیست آسمان و زمین در اختیار او نیست .

اصلا تضمین بسیار سخت اگر نگوییم غیر ممکن است حداقل  بسیار سخت و مخاطره آمیز است.

آن هم تضمین اقتصاد به هم ریخته ایران ؟

در کشوری که هر نیمه مرد ی و دولتی برای خود خدایی می کند نه ی حتی هنری و ورزشی هم خود را تافته و جدا بافته می داند که مجاز است هر کاری یا هر حرفی را بزند؟

تا چه رسد به مدیران ارشد و وزیران؟

اینجا سخت تر از همه دنیا است.

اما من تضمین می کنم پیروزی اقتصادی را ظرف فقط یک سال؟

تضمین می کنم اقتصاد ایران از خطر دور کنم ظرف سه ماه کشور را سرشار از کوشش و تلاش کنم؟

امید را به بخش خصوصی کشور بازگردانم؟

مشکل کمبود بودجه را بر طرف کنم و پرداخت های دولت بدون تاخیر و به موقع انجام دهم بدون استقراض بدون چاپ اسکناس بدون فشار مالیاتی به فعالان اقتصادی .

مشکل ارزی کشور حل کنم ؟

مشکل اشتغال به تدریج بهبود ببخشم ( حل کامل اشتغال زمان سه تا پنج ساله می خواهد)

مشکل یارانه و سوخت حل کنم.

همه آنچه در بالا گفتم نه حدودی بلکه تا 80 درصد ظرف یک سال تقدیم خواهم کرد به شرط زیر

مقدرات اقتصادی کشور بدهید دست یک شورای اقتصادی متشکل از هفت نفر اقتصاد دان با صفات زیر

قبل از هر چیزی تمام این اقتصاد دانها باید هم سواد اقتصادی کامل داشته باشند ااما نه دکترا اگرچه دکتر باشند بهتر

اما اصلی ترین خصوصه تمام آن ها  مومن و سابقه کار در صنعت تجارت کشاورزی و بانکهای کشور باشد ( حداقل سابقه 20 ساله)

صرف داشتن تحصیلات حتی بالاترین تخصص و پروفسوری هم کار ساز نخواهد بود .

اشتباه هولناکی که یک بار کشور با اصحاب نیاوران تجربه کرد؟

اول یک اقتصاد دان جامعه شناس

دوم یک اقتصاد دان کشاورز

سوم یک اقتصاد دان صنعت کار 

چهارم یک اقتصاد دان بازار و یا سابقه تجارت

پنجم یک اقتصاد دان حقوق دان

ششم یک اقتصاد دان بین المللی ( کار کرده در سازمانهای ملل متحد یا بانک جهانی )

هفتم یک اقتصاد دان فقیه که اقتصاد اسلامی کامل درک کرده باشد.

اما حوزه تصمیم گیری این شورا باید بر تمام قوانین کشور ارجح باشد منهای قانون اساسی

در واقع این شورا بتواند آنچه را با اکثریت نسبی تصویب می کند بلافاصله اجرائی کند.

تمام مقررات و قوانین مخالف قبلی را منحل یا مسکوت بگذارد.

در واقع تمام قوای کشور تحت فرامین این شورا قرار گیرد حتی رئیس جمهور ( یا استیضاح و بر کنار شود)

بدیهی است چنین شورای می تواند تصمیمات درست اتخاذ کند به شرطی که مشکل جناحی نداشته باشد در واقع سعی شود از افراد فرا جناحی یا کمتر حساسیت جناحی و گروهی انتخاب شوند.

این افراد می توان طی یک فراخوان عمومی اینترنتی با در خواست رزومه انتخاب کرد

اگرچه بعضی ممکن است مایل نباشند در این شورا شرکت کنند با وجودی که لیاقت تمام کامل داشته باشند.

اما منافع ملی حکم می کند از اینان در خواست همکاری کرد ولو با اصرار  

خوب اگر حاکمیت به چنین شورای تن دهد من نیز به تضمین خویش اصرار دارم.

و گرنه باید منتظر اخبار بدتر بود 

اول می خواستم طی کنم مدیریت چنین شورایی را بدهید دست من 

بدون در خواست حقوق و یا سمت یا استخدام یا حتی پاداش بصورت صد در صد مجانی و بسیجی

فقط برای خاطر

اما بعد فکر کردم اگر چنین شورای تشکیل شود خود می توانند از بین خود یکی را به مدیریت انتخاب کنند خود می توانند اقتصاد را به سر و سامان برسانند

شاید اصلا وجود من نیازی نباشد 

اصلا این پیشنهاد پذیرفته اجرایی گردد باقی حل است هیچ چیزی نمی خواهم. 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها